Fare İlaçlama

Fareler Nasıl Yok edilir?

Fare omurgalı canlılar sınıfında olan ve böcek haşerelerle ayrı alanda tutulan zararlı canlıdır. Onlarca çeşidi bulunan fareler hızlı üreme gösterirler. Özellikle evlerimizde beslenme amaçlı giriş yapan fareler kendilerine alternatif kaçış noktası yaratarak yakalanması zor zararlılardır. Fare ile mücadele de bireysel yemleme ve uğraşlar çözüm vermeyecektir.

Ev faresi ilaçlama

Fare İlaçlama Servisi

4 ayaklı olan ve memeli canlılar grubuna da dahil edilebilen farelerin bir çok çeşidi bulunmaktadır. Tarla faresi, lağım faresi, çatı faresi ve ev faresi en çok bilinenler olup yaşam alanlarımızda sıklıkla görülen fare çeşitleridir. Ayaklarında bulunan tırnakları çok kuvvetlidir. Dik duvara bile tırmanmalarına yardımcı olur. Uzun kuyrukları denge unsurunda başrol oynamaktadır.

İlaçlama firmaları fare ile mücadele de yıllar önce birinci jenerasyon rodendisitleri kullanmaktaydı. Günümüz teknolojisinde artık ikinci jenerasyon yüksek zehirli fare ilaçları kullanılmaya başlanmıştır. Bu özel fare ilacı kemirgenin hassas koku alma duyusunu içeriğinde bulunan insanların hissedemediği koku sayesinde en lezzetli buldukları yiyecek maddeleri sanmasını ve küçük bir ısırık almasını sağlamaktadır. Bu noktadan sonra ölümü kaçınılmazdır.

Fare görünüş olarak sevimli olarak çeşitleri olsa da taşıdıkları mikroplar ve tehlikeli olması nedeniyle mücadelesi en zor canlılardan birisidir. Haşere ilaçlama şirketlerinin bir çoğu fare ilaçlama da tabletleri bırakarak kemirgenin yemesini beklerler. Bu yeterli bir uygulama olmayabilir.

Fare Çeşitleri

Türkiye’de mücadele edilen ve bilinen fare türleri şöyledir;

Çatı faresi

Tarla faresi

Lağım faresi

Ev faresi

Fareyi yok edebilmek için fare ilaçlama servisi olarak biz, iki ayrı uygulamayı tek fiyat ve tek servis hizmeti esnasında kullanarak kesin çözüm üretiyoruz. Fare ile mücadele de kullanılan sıvı ilaçlama ve fare ilacı sayesinde garantili ve kesin çözüm için bizi arayabilirsiniz.